Väikelaevajuhtide koolitus

Kipri kool korraldab väikelaevajuhtide väljaõpet vastavalt VTA tunnustamisotsusele nr. 508, kus tulevastele paadijuhtidele õpetatakse kõike alates väikelaeva ehitusest kuni navigatsiooni ja lootsinduseni välja. Koolituse eesmärk on anda teoreetiline ja praktiline ettevalmistus väikelaevajuhi tunnistuse taotlejale.

Olulised lingid

► Väikelaev ja väikelaeva- või jetijuhi tunnistus

► Transpordiamet: Väikelaeva- ja jetijuhi tunnistuse taotlemine

► Veeteede Ameti väikelaevade rubriik 

Õppekava

Väikelaevajuhi kursus (sõidupiirkond - meri ja siseveed). Kursused toimuvad õhtuti 2 korda nädalas T; N ja kahel laupäeval.
Praktika eriplaani alusel Emajõel, Saadjärvel ja Peipsi/ Lämmi järvel.

Kursusel omandatav teave

Väikelaeva ehitus ja hooldus, väikelaeva juhtimine, meresõiduohutus, meretavad, mereside, sisevetel liiklemise eeskirjad, COLREG - rahvusvahelised laevade kokkupõrke vältimise reeglid, navigatsioon ja lootsindus, meteoroloogia, esmaabi veekogul, sõlmed ja signaalid, seadusandlus, keskkonnakaitse, sõidupraktika mootorpaadi ja purjejahiga.

Kursus toimub aadressil

Kopli 1 , TARTU Kutsehariduskeskus "VOCO"

Koolituse maht

60 akadeemilist tundi teooriat ja 10 tundi praktikat mootorpaadi ja purjekaga, vajadusel lisakonsultatsioonid.

Eksam

Kursus lõpeb eksamiga, mis koosneb kahest osast: teooriatest ja kaarditöö. Eksami edukal sooritamisel ja praktika läbimisel väljastab Transpordiameti teenindusbüroo Väikelaevajuhi tunnistuse. Praktika või eksami kehtivus on 6 kuud. VLJ tunnistus annab õiguse juhtida ka jetti.

Maksumus

425 €

Registreerimine